• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Охорона дитинства

Соціальний захист та забезпечення прав дітей

В школах району проводиться певна робота по виконанню законодавства України з питань соціального захисту дітей, в тому числі і таких , що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

У 2013-2014 н.р. в школах району навчається 4973 дітей, серед них: 37 – це діти - сироти та позбавлені батьківського піклування; 171 – дитина – напівсирота; 373 дітей проживають в неповних сім’ях, таких сімей 297; виховуються в багатодітних сім”ях 1699 дітей (973 сім”ї); проживають в малозабезпечених сім’ях 314 дітей (138 сімей); в сім’ях із складними життєвими обставинами виховуються 106 дітей (54 сім’ї); 98 – дітей – інвалідів; 103 – дитини мають статус чорнобильців.

Діти вразливих категорій потребують особливої уваги з боку адміністрації шкіл, класних керівників, практичних психологів та соціальних педагогів.

В районі створена психологічна служба. В навчальних закладах працюють 27 практичних психологів та 8 соціальних педагогів . Практичні психологи працюють у всіх школах І-ІІІ ст. у Заболоттівській, Запільській, Радехівській, Бірківській ЗОШ І-ІІ ст., Бережецькому НВК, ДНЗ №1, №2 м.Любомль, Головненській школі - інтернат.

Посади соціальних педагогів є у трьох міських школах, Головненській, Куснищанській ЗОШ І-ІІІ ст., Вишнівському, Римачівському НВК, Столено – Смолярській ЗОШ І-ІІІ ст. Працівники психологічної служби забезпечують соціально – психологічний патронат дітей, сприяють взаємодії навчального закладу, сім’ї, служби у справах дітей, соціальної служби для сім’ї і молоді, кримінальної міліції у справах дітей, органів місцевого самоврядування. Психологи та соціальні педагоги ведуть психологічний та соціальний супровід дітей з особливими потребами.

При відділі освіти працює районна психолого – медико – педагогічна консультація, яка дбає про надання освітніх послуг дітям з особливими потребами. Створено банк даних дітей з вадами здоров’я, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку.

За індивідуальною формою навчання здобуває освіту 51 учень, з них 42 дітей – за рішенням обласної ПМПК. Поступово запроваджується інклюзивне навчання, згідно якого діти з особливими потребами мають змогу навчатися в школі разом з усіма учнями класу, а допомогу їм надає вчитель – асистент, що супроводжує таких дітей на всіх уроках. У 2013-2014 н.р.за інклюзивною формою навчання освіту здобувають учні Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Куснищанської та Головненської ЗОШ І-ІІІ ст.

Педагогічні колективи, дбаючи про соціальний захист та забезпечення прав дітей, у своїй роботі використовують ряд нормативно – правових документів прийнятих в Україні. Це – Конституція України, Закон України «Про освіту», Декларація прав дитини, Указ Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дитини в Україні» від 16.12.2012 року, нові соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України».

Адміністрації шкіл та дитячих садочків дбають про соціальний захист та створення належних умов щодо забезпечення реалізації прав дітей.

Цьогорічні соціальні ініціативи Президента «Діти – майбутнє України» спрямовані на підтримку всебічного та щасливого розвитку маленьких українців, на забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти.

У нас в районі діє мережа дошкільних закладів, яка систематично розширюється, в результаті поступово зростає показник охоплення дітей дошкільною освітою.

На сьогоднішній день дошкільні навчальні заклади (18 ДНЗ та 10 НВК) відвідують 1430 дітей дошкільного віку, що становить 76 % від загальної кількості дітей від 3 до 6 (7 років).

Підвищення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою в Любомльському районі передбачено шляхом створення додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.

У ДНЗ №2 м.Любомля у серпні 2013 року облаштовано дошкільну групу за рахунок вивільнення приміщення 1- го класу ЗОШ I-III ст. №2, що дало змогу охопити дошкільною освітою 20 дітей відповідного віку.

Створено 15 додаткових місць у Радехівському ДНЗ. Планується створити додаткові місця в Олеському ДНЗ, Нудиженському НВК по 15 місць відповідно.

Окрема увага приділяється дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Важливим кроком на шляху до виконання соціальних ініціатив Президента України було відкриття центру медико-соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами на базі дитячого відділення Любомльської ЦРЛ. Даний центр мають змогу відвідувати одинадцятеро дітей дошкільного віку з різних куточків нашого району.

Завдяки організації різних форм здобуття дошкільної освіти станом на 1 вересня цього року нею було охоплено 78% відсотка дітей від 3 до 6 років і 100% відсотка – 5- річних.

Одним з першочергових завдань відділу освіти є організація збалансованого харчування дітей в навчальних закладах освіти Любомльського району, адже від того як харчуються діти. залежить стан їх здоров’я.

Гаряче харчування учнів організоване в усіх 43 загальноосвітніх школах. При 35 школах працюють шкільні їдальні при Скибській ЗОШ І-ІІ ст.- роздатковий пункт, при школах І ступеня- буфети. В 2013-2014 н.р. всіма формами харчування охоплено 4973 учнів. 4948 учнів (99,5%) отримують гарячі обіди.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002р. № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів в загальноосвітніх навчальних закладах» безкоштовним харчуванням охоплено 2045 (100%) дітей початкових класів , 268 (100%) дітей з малозабезпечених сімей та 34 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вартість харчування учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей становить 5 грн в день, дітей-сиріт - 8 грн в день.

На організацію харчування учнів у 2013 році було виділено 1478,3 тис.грн залучено 401,0 тис.грн позабюджетних коштів, 68,3 тис.грн залучено з власного господарства.

Відділ освіти Любомльської РДА взяв активну участь в організації оздоровлені дітей в літку 2013 року.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів району функціонували пришкільні табори, які працювали у дві зміни з 27 травня 2013 року по 5 липня 2013року.

Згідно розпоряджень Президента України оздоровленням було охоплено всі першочергові статусні категорії дітей: дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 18; дітей – інвалідів – 16; дітей – чорнобильців – 20; 1225 дітей з багатодітних сімей; 238 – з малозабезпечених сімей; 1 – дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 161 дитина що перебуває на диспансерному обліку; 540 – обдарованих дітей, переможців обласних та районних олімпіад, фестивалів, турнірів; 210 – відмінників навчання; 30 дітей – активістів дитячих громадських організацій; 47 дітей – працівників агропромислового комплексу.

Для виконання регіональних та державних програм щодо оздоровлення та відпочинку дітей Любомльського району всього було виділено коштів з місцевого бюджету на відпочинок дітей у таборах денного перебування 326,9 тис. грн. Залучено додаткові (батьківські) кошти для організації роботи 16 тис. грн. Всього – 342,9 тис. грн.

Оздоровились у пришкільних таборах - 2380 дітей. Також з обласного бюджету було виділено кошти - 150,3 тис. грн. які згідно проведених конкурсних торгів були повністю освоєні та використані на придбання путівок для оздоровлення.

Переможцем відкритих торгів двічі став табір «Сонячний» ( с. Гаразджа Луцького району), було закуплено 77 путівок вартістю 1937 грн. кожна. Переможці розіграшу благодійних квитків отримали дві путівки в санаторій «Меркурій» (Азовське море).

Мали можливість оздоровитись школярі і в інших закладах : санаторій «Юність» АР Крим смт. Симиїз, всього 4 заїзди – 109 учнів (з березня по серпень), 2 – луцька літня школа, БШ – обдаровані, два заїзди туристів на обласні зльоти – 16 дітей, фонд соціального страхування – 7 дітей. Разом – 2593 дитини.

Окремо на відділ освіти було виділено 168 путівок санаторій Згорани .

Що стосується оздоровлення дітей – сиріт то, 18 з них оздоровлені в пришкільних таборах, 1 – в санаторії «Юність» Симеїз, 3 – в Одесі «Молода гвардія», 4 – в таборі «Сонячний» Гаразджа, 1 – в санаторії Згорани, 3 – випускників- сиріт готувалися до вступу у вузи.

Кожного року наказом по школі директори призначають громадських інспекторів по охороні дитинства. Періодично проводиться обстеження житлово – побутових умов дітей пільгових категорій, по можливості надається грошова допомога. Щорічно в районному бюджеті передбачаються кошти для виплати грошової допомоги дітям – сиротам при досягненні ними 18 років. У 2013 році таку допомогу, по 1810 грн., отримали 8 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на загальну суму 14480 грн.

У грудні 2012 року для 28 дітей сиріт виділено 812 грн. для оплати страхування життя в НАСК «Оранта», термін дії якого закінчився в грудні 2013 року, оформляються документи на страхування дітей – сиріт на 2014 рік. На контролі у відділі освіти та керівників шкіл постійно перебуває працевлаштування дітей – сиріт. Діти пільгових категорій залучаються до роботи в гуртках та секціях.

Розширюється мережа гуртків, клубів, об’єднань за інтересами. Всього охоплено гуртковою роботою в районі 4018 школярів, які займаються у 392 гуртках. До гурткової роботи залучаються діти схильні до вчинення протиправних дій, діти , що живуть у функціонально неспроможних сім’ях та діти з особливими потребами. Збільшено кількість гуртків, що працюють на базі Будинку школяра. Станом на 01.01.2014 року таких гуртків 86, до роботи в них залучено 1439 дітей.

З 01 січня 2014 року відкрито гурток фольклору на базі Гущанського НВК в якому займається ще 25 дітей.

Гуртки у позашкільних навчальних закладах діють на безоплатній основі.

Питання соціального захисту та забезпечення прав дітей аналізувалось на громадських слуханнях з батьками в листопаді 2012 року; слухалась на нараді при начальнику в жовтні 2013 року; обговорювалось на семінарі громадських інспекторів з охорони дитинства, у вересні 2013 року; постійно розглядається на інструктивно – методичних нарадах, семінарах, що проводяться з працівниками психологічної служби.

Обстежуються умови проживання дітей пільгових категорій, двічі на рік, у вересні та грудні, складаються акти обстеження. Вивчаються умови проживання дітей і в сім’ях де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, проводиться робота по попередженню бездоглядності та безпритульності. Проведено ряд заходів до Дня Святого Миколая. Вихованці зразкової дитячої студії «Шанс» при БШ підготували святкове дійство «Ой хто, хто Миколая любить» з яким виступили у ДНЗ №1 м. Любомль, в Головненській школі – інтернат, для дітей – сиріт із шкіл району. Виділено 6800 грн. для придбання зимового одягу дітям – сиротам.

У грудні 2013 року в освітніх установах були проведені заходи, щодо відзначення міжнародного Дня інвалідів, як засіб виховання толерантного ставлення до осіб з обмеженими можливостями.

Діти пільгових категорій побували в м. Луцьк на новорічному святі в ляльковому театрі та в обласному драмтеатрі. Вони переглянули святкові вистави, отримали новорічні подарунки, для них було організовано ігри та розваги.

В районі організовано регулярне безоплатне перевезення до місць навчання і додому школярів. Станом на 01.01.2014 року потребують підвозу 419 учнів району. Здійснюється підвіз для 394 дітей шкільними автобусами, для 25 рейсовими та приватними перевізниками. Для підвозу учнів використовується 12 автобусів, в тому числі 1 автобус Рівненської сільської ради. Систематично здійснюється підвіз до Вишнівської, Хворостівської, Машівської, Штунської, Гущанської, Згоранської, Забузької, Зачернецької ЗОШ І-ІІІ ст., Радехівської, Мосирської, Запільської, Почапівської, Гороховищанської ЗОШ І-ІІ ст. Вирішується питання про використання шкільних автобусів для перевезення учнів на змагання, олімпіади, конкурси, турніри.

Здійснюється постійний контроль за неухильним додержанням законодавства України з питань захисту прав дітей.

В навчальних закладах проводиться ряд заходів щодо забезпечення дієвої координації із захисту прав дітей.

У відділ освіти створено банк даних про всіх дітей пільгових категорій. У 2012- 2013р.р. в школах району навчалось 29 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 172дітей – напівсиріт, 366 дітей з неповних сімей, 1591 дитина з багатодітних сімей, 88 дітей – інвалідів, 95 дітей – що мають статус чорнобильців, 86 дітей із сімей, що опинились в складних життєвих обставинах.

Відділ освіти та адміністрації шкіл працюють над підвищенням ефективності діяльності соціально - психологічної служби закладів освіти.

В районі працює 25 практичних психологів та соціальних педагогів які забезпечують психологічний , соціальний супровід всіх учасників навчально- виховного процесу.

При відділі освіти працює районна ПМПК, яка дбає про надання освіти послуг дітям з особливими потребами.

Створено банк даних дітей з вадами здоров’я, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.

Ведеться профілактична робота з дітьми схильними до правопорушень на внутрішкільному обліку перебувало 50 дітей цієї категорії.

Здійснюється профілактична робота з батьками та дітьми із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. Аналізується стан дитячої злочинності, виявляються причини, що призвели до цього явища , психологами проводиться корекційна робота. Особлива увага приділяється дітям сиротам.

Діти всіх категорій залучені до позакласної роботи. Відвідували гуртки та секції при школах району 64% учнів 499 займалися в гуртках на базі районного БШ та 417 учнів відвідували гуртки на базі СЮТ.

До роботи в гуртках та секціях залучалися діти пільгових категорій та учні схильні до правопорушень. Ведеться робота по профілактиці негативних явищ в дитячому середовищі, заохоченню до ведення здорового способу життя. Практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники проводять роботу з питань профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, дитячої злочинності та правопорушень.

Активізувалась робота по упровадженню інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах.

З метою забезпечення дієвої координації із захисту прав дітей 20 травня 2012 року проведено спільну нараду – семінар з працівниками психологічної служби району, працівниками служби у справах дітей Любомльської РДА оперуповноваженими ГКМСД. Підписаний меморандум про співробітництво між ГКМСД Любомльського РВ УМВС України та адміністраціями шкіл щодо створення належних умов для профілактики кримінальних та адміністративних правопорушень серед учнівської молоді та запобігання розповсюдження негативних явищ серед дітей.

Захист прав дітей перебуває на постійному контролі у відділі освіти та в керівників шкіл.

В школах району проводиться певна робота по виконанню законодавства України з питань соціального захисту дітей, в тому числі і таких , що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

У 2013-2014 н.р. в школах району навчається 4973 дітей, серед них: 34 – це діти - сироти та позбавлені батьківського піклування; 171 – дитина – напівсирота; 373 дітей проживають в неповних сім’ях, таких сімей 297; виховуються в багатодітних сім”ях 1699 дітей (973 сім”ї); проживають в малозабезпечених сім’ях 314 дітей (138 сімей); в сім’ях із складними життєвими обставинами виховуються 106 дітей (54 сім’ї); 98 – дітей – інвалідів; 103 – дитини мають статус чорнобильців.

Діти вразливих категорій потребують особливої уваги з боку адміністрації шкіл, класних керівників, практичних психологів та соціальних педагогів.

В районі створена психологічна служба. В навчальних закладах працюють 27 практичних психологів та 8 соціальних педагогів . Практичні психологи працюють у всіх школах І-ІІІ ст. у Заболоттівській, Запільській, Радехівській, Бірківській ЗОШ І-ІІ ст., Бережецькому НВК, ДНЗ №1, №2 м.Любомль, Головненській школі - інтернат.

Посади соціальних педагогів є у трьох міських школах, Головненській, Куснищанській ЗОШ І-ІІІ ст., Вишнівському, Римачівському НВК, Столено – Смолярській ЗОШ І-ІІІ ст. Працівники психологічної служби забезпечують соціально – психологічний патронат дітей, сприяють взаємодії навчального закладу, сім’ї, служби у справах дітей, соціальної служби для сім’ї і молоді, кримінальної міліції у справах дітей, органів місцевого самоврядування. Психологи та соціальні педагоги ведуть психологічний та соціальний супровід дітей з особливими потребами.

При відділі освіти працює районна психолого – медико – педагогічна консультація, яка дбає про надання освітніх послуг дітям з особливими потребами. Створено банк даних дітей з вадами здоров’я, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку.

За індивідуальною формою навчання здобуває освіту 51 учень, з них 42 дітей – за рішенням обласної ПМПК. Поступово запроваджується інклюзивне навчання, згідно якого діти з особливими потребами мають навчатися в школі разом з усіма учнями класу, а допомогу їм буде надавати вчитель – асистент, що супроводжуватиме таких дітей на всіх уроках. У 2013-2014 н.р.за інклюзивною формою навчання освіту здобуватимуть учні Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Куснищанської та Головненської ЗОШ І-ІІІ ст.

Педагогічні колективи, дбаючи про соціальний захист та забезпечення прав дітей, у своїй роботі використовують ряд нормативно – правових документів прийнятих в Україні. Це – Конституція України, Закон України «Про освіту», Декларація прав дитини, Указ Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дитини в Україні» від 16.12.2012 року, нові соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України».

Адміністрації шкіл та дитячих садочків дбають про соціальний захист та створення належних умов щодо забезпечення реалізації прав дітей.

Цьогорічні соціальні ініціативи Президента «Діти – майбутнє України» спрямовані на підтримку всебічного та щасливого розвитку маленьких українців, на забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти.

У нас в районі діє мережа дошкільних закладів, яка систематично розширюється, в результаті поступово зростає показник охоплення дітей дошкільною освітою.

На сьогоднішній день дошкільні навчальні заклади (19 ДНЗ та 9 НВК) відвідують 1373 дитини дошкільного віку, що становить 78 % від загальної кількості дітей від 3 до 6 (7 років).

Підвищення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою в Любомльському районі передбачено шляхом створення додаткових місць у дошкільних навчальних закладах.

У ДНЗ №2 м.Любомля у серпні 2013 року облаштовано дошкільну групу за рахунок вивільнення приміщення 1- го класу ЗОШ I-III ст. №2, що дало змогу охопити дошкільною освітою 20 дітей відповідного віку.

В найкоротші терміни заплановано створити 15 додаткових місць у Радехівському ДНЗ, Олеському ДНЗ, Нудиженському НВК по 15 місць відповідно.

Окрема увага приділяється дітям з особливими потребами, виховання і розвиток яких потребує значних зусиль і коштів. Важливим кроком на шляху до виконання соціальних ініціатив Президента України було відкриття центру медико-соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами на базі дитячого відділення Любомльської ЦРЛ. Даний центр мають змогу відвідувати одинадцятеро дітей дошкільного віку з різних куточків нашого району.

Завдяки організації різних форм здобуття дошкільної освіти станом на 1 вересня цього року нею було охоплено 80,2 відсотка дітей від 3 до 6 років і 99,8 відсотка – 5- річних.

Одним з першочергових завдань відділу освіти є організація збалансованого харчування дітей в навчальних закладах освіти Любомльського району, адже від того як харчуються діти. залежить стан їх здоров’я.

Гаряче харчування учнів організоване в усіх 43 загальноосвітніх школах. При 35 школах працюють шкільні їдальні при Скибській ЗОШ І-ІІ ст.- роздатковий пункт, при школах І ступеня- буфети. В 2013-2014 н.р. всіма формами харчування охоплено 4973 учнів. 4948 учнів (99,5%) отримують гарячі обіди.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002р. № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів в загальноосвітніх навчальних закладах» безкоштовним харчуванням охоплено 2045 (100%) дітей початкових класів , 268 (100%) дітей з малозабезпечених сімей та 34 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вартість харчування учнів початкових класів та дітей з малозабезпечених сімей становить 5 грн в день, дітей-сиріт - 8 грн в день.

На організацію харчування учнів у 2013 році було виділено 1478,3 тис.грн залучено 401,0 тис.грн позабюджетних коштів, 68,3 тис.грн залучено з власного господарства.

Відділ освіти Любомльської РДА взяв активну участь в організації оздоровлені дітей в літку 2013 року.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів району функціонували пришкільні табори, які працювали у дві зміни з 27 травня 2013 року по 5 липня 2013року.

Згідно розпоряджень Президента України оздоровленням було охоплено всі першочергові статусні категорії дітей: дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 18; дітей – інвалідів – 16; дітей – чорнобильців – 20; 1225 дітей з багатодітних сімей; 238 – з малозабезпечених сімей; 1 – дитина, батько якої загинув під час виконання службових обов’язків, 161 дитина що перебуває на диспансерному обліку; 540 – обдарованих дітей, переможців обласних та районних олімпіад, фестивалів, турнірів; 210 – відмінників навчання; 30 дітей – активістів дитячих громадських організацій; 47 дітей – працівників агропромислового комплексу.

Для виконання регіональних та державних програм щодо оздоровлення та відпочинку дітей Любомльського району всього було виділено коштів з місцевого бюджету на відпочинок дітей у таборах денного перебування 326,9 тис. грн. Залучено додаткові (батьківські) кошти для організації роботи 16 тис. грн. Всього – 342,9 тис. грн.

Оздоровились у пришкільних таборах - 2380 дітей. Також з обласного бюджету було виділено кошти - 150,3 тис. грн. які згідно проведених конкурсних торгів були повністю освоєні та використані на придбання путівок для оздоровлення.

Переможцем відкритих торгів двічі став табір «Сонячний» ( с. Гаразджа Луцького району), було закуплено 77 путівок вартістю 1937 грн. кожна. Переможці розіграшу благодійних квитків отримали дві путівки в санаторій «Меркурій» (Азовське море).

Мали можливість оздоровитись школярі і в інших закладах : санаторій «Юність» АР Крим смт. Симиїз, всього 4 заїзди – 109 учнів (з березня по серпень), 2 – луцька літня школа, БШ – обдаровані, два заїзди туристів на обласні зльоти – 16 дітей, фонд соціального страхування – 7 дітей. Разом – 2593 дитини.

Окремо на відділ освіти було виділено 168 путівок санаторій Згорани .

Що стосується оздоровлення дітей – сиріт то, 18 з них оздоровлені в пришкільних таборах, 1 – в санаторії «Юність» Симеїз, 3 – в Одесі «Молода гвардія», 4 – в таборі «Сонячний» Гаразджа, 1 – в санаторії Згорани, 3 – випускників- сиріт готувалися до вступу у вузи.

Кожного року наказом по школі директори призначають громадських інспекторів по охороні дитинства. Періодично проводиться обстеження житлово – побутових умов дітей пільгових категорій, по можливості надається грошова допомога. Щорічно в районному бюджеті передбачаються кошти для виплати грошової допомоги дітям – сиротам при досягненні ними 18 років. У 2013 році таку допомогу, по 1810 грн., отримали 8 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на загальну суму 14480 грн.

У грудні 2012 року для 28 дітей сиріт виділено 812 грн. для оплати страхування життя в НАСК «Оранта», термін дії якого закінчиться в грудні 2013 року. На контролі у відділі освіти та керівників шкіл постійно перебуває працевлаштування дітей – сиріт. Діти пільгових категорій залучаються до роботи в гуртках та секціях.

Гуртки у позашкільних навчальних закладах діють на безоплатній основі.

Питання соціального захисту та забезпечення прав дітей аналізувалось на громадських слуханнях з батьками в листопаді 2012 року; слухалась на нараді при начальнику в жовтні 2013 року; обговорювалось на семінарі громадських інспекторів з охорони дитинства, у вересні 2013 року; постійно розглядається на інструктивно – методичних нарадах, семінарах, що проводяться з працівниками психологічної служби.

Забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей

У відділі освіти та школах району проводиться робота по виконанню Указу Президента України № 1163/2011 від 16.12.2011р. «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», районної Програми «План дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 р», та по виконанню законодавчих актів, що стосуються питань соціального захисту дітей,в тому числі і таких, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

У 2012 -2013 н.р. в школах Любомльського району навчається 5039 дітей. Серед них 29 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 172 дитини- напівсироти,366 дітей виховуються в неповних сім’ях, 1591 дитина з багатодітних сімей, 87 дітей-інвалідів, 95 дітей мають статус чорнобильців, 86 дітей проживають у сім’ях , що потрапили в скрутне становище (таких сімей 45).У відділі освіти та в школах району ведуться соціальні паспорти, постійно оновлюється банк даних дітей пільгових категорій.

Про створення належних умов для забезпечення реалізації прав дітей турбуються адміністрації шкіл спільно з класними керівниками, практичними психологами та соціальними педагогами. Наказом директора в кожній школі щорічно призначаються громадські інспектори по охороні дитинства.В районі створена психологічна служба .У школах району працює 25 практичних психологів та 8 соціальних педагогів.

Практичні психологи працюють у всіх школах І-ІІІ ст., у Заболоттівській, Запільській, Радехівській ЗОШ І-ІІ ст., Бережецькому НВК,у Любомльських ДНЗ №1 та №2, Головненській школі-інтернат.Посади соціальних педагогів є в трьох міських школах , Головненській, Куснищанській ЗОШ,Вишнівському, Римачівському НВК, Ст-Смолярській ЗОШ І-ІІ ст. Практичні психологи та соціальні педагоги шкіл району проводять індивідуальну та групову психодіагностику, корекційно- відновлювальну та розвивальну роботу, ділові ігри та тренінги , здійснюють психологічну просвіту, надають консультації, викладають психологічні курси, працюють із зверненнями з боку батьків, учнів, вчителів, забезпечують психологічний супровід всіх учасників навчально-виховного процесу.

Особлива увага приділяється дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування.Періодично проводиться обстеження житлово-побутових умов дітей пільгових категорій, по можливості надається грошова допомога.

До дня святого Миколая в школах району проведено святкові заходи та організовано свято для дітей-сиріт в м.Любомль. Ці діти мали змогу подивитись виставу підготовлену учасниками зразкової студії «Шанс» , що діє при районному БШ, були запрошені на святковий обід в ресторан «Княжий», отримали солодкі подарунки від Любомльської РДА, та грошову матеріальну допомогу від відділу освіти в сумі 6400 грн.

Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування побували на Новорічній ялинці в м.Луцьк : 03 січня - 20 дітей відвідали виставу в дитячому ляльковому театрі, отримали подарунки від Дитячого Фонду, 04 січня 22 дітей побували на святковому дійстві в обласному драмтеатрі та отримали подарунки від обласної держадміністрації.

Щорічно напередодні Дня захисту дітей відбуваються святкові заходи та виділяється матеріальна допомога дітям-сиротам.

Щорічно в районному бюджеті передбачаються кошти для виплати грошової допомоги дітям-сиротам при досягненні ними 18 років. У 2012 році таку допомогу отримали 8 дітей-сиріт , з них двом виплачено по 1590 грн, ще 6- отримали допомогу по 1810 грн.

В грудні 2012 року для 28 дітей-сиріт виділено 812 грн для оплати страхування в НАСК «Оранта».

На контролі у відділі освіти та в керівників шкіл постійно перебуває працевлаштування дітей-сиріт.Всі минулорічні 4 випускники 9-х класів продовжують навчання: з них двоє в 10-х класах своїх,1 учень у Волинському обласному ліцеї з посиленою військовою підготовкою, ще 1 уч. у Любомльському профліцеї. Із 3-х випускників 11 класів: 1 випускниця навчається в медичному коледжі, 1 випускниця в Любомльському профліцеї, ще 1 випускниця вийшла заміж і чекає дитину.

В районі діє районна ПМПК, яка дбає про надання освітніх послуг дітям з особливими потребами.Створено банк даних дітей з вадами здоров’я, які потребують корекції фізичного і розумового розвитку. За індивідуальною формою навчання здобувають освіту 46 школярів із 23 шкіл району.Поступово запроваджуються елементи інклюзивного навчання, згідно якого діти з особливими потребами мають можливість навчатися при школі де створені окремі місця для навчання , де вони залучаються до позакласної роботи. Права дітей на сімейне виховання не порушуються.

Питання охорони дитинства заслуховується на педрадах , нарадах при директору. Питання соціального захисту дітей аналізувалось на громадських слухання з батьками 23 листопада 2012 р.

Проводиться постійна інформаційно-просвітницька робота з батьками з питань запобігання насильству в сім’ї.

По мірі можливості відділ освіти надає фінансову допомогу дітям-сиротам. З цією метою в грудні 2012 року було виділено 6400 грн для придбання зимового одягу для дітей-сиріт.

Протягом ІІ півріччя 2012 та І квартал 2013 була виплачена одноразова допомога дітям- сиротам при досягненні ними 18 річного віку. Таку допомогу отримали семеро дітей по 1810 грн, кожний , на загальну суму 12670 грн.

В районі працює ПМПК , яка піклується про надання освітніх послуг дітям з особливими потребами відповідно до їх інтелектуального розвитку. Практичні психологи ведуть соціально- психологічний супровід дітей цих категорій, проводять консультативну та психокорекційну роботу.Ведеться психолого-просвітницька робота з батьками.

За рахунок коштів з обласного Дитячого фонду випускниця 11 класу Гущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» забезпечена одягом та взуттям для випускного вечора.

Щорічно проводиться розповсюдження благодійних квитків серед педагогічних та учнівських колективів, кошти від реалізації яких витрачаються на потреби дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, хворих дітей.

Активно залучаються діти цих категорій до святкування 1 червня -Дня захисту дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 1767

Коментарi