25 лютого 2016 року на базі дошкільного навчального закладу « Світлинка» с. Рівне відбулось засідання районного методичного мосту « Наставник» для вихователів старших груп та вчителів початкових класів Гущанського освітнього округу на тему: «Логіко - математичний розвиток дітей старшого дошкільного віку на сучасному етапі». Педагоги мали змогу переглянути інтегроване заняття «Подорож весняними стежками», яке підготувала вихователь старшої групи Калиновська О.П.

На початку заходу завідуюча ДНЗ Семенюк Т.В. надала інформацію присутнім про дошкільний заклад, його основні напрямки, досвід роботи та педагогічний колектив.

В обговоренні взяли участь директор НВК Бакун О.С., де висвітлив тему: «Співпраця школи з садочком» та вчитель початкових класів Кохтюк Т.А., яка окреслила коло питань з формування логіко – математичної компетентності майбутніх школярів.

Керівник методичного мосту Стеренчук Р.В., методист ДНЗ №1 м. Любомля, запропонувала до уваги учасників заходу інформацію «Засоби забезпечення логіко – математичного розвитку дітей старшого дошкільного віку».

Заключним питання методоб’єднання була година спілкування. При обговоренні педагоги мали змогу поділитися своїми враженнями та думками, ділились досвідом роботи. Присутніми педагогами та вчителями було проведено аналіз заняття, були відмічені цікаві моменти: доречно підібрані прийоми, вправи, логічні завдання відповідно темі заняття підібрано музичний супровід. На закінчення зустрічі висловлено подальші побажання плідної роботи та успішної співпраці зі школою./Files/images/20160225113251.jpg

22.02.2016р. у селі Радехів відбулось методоб’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів на тему: «Патріотичне виховання дітей на музичних заняттях», під час якого було показано музичне свято «Сорочинський ярмарок» (музичний керівник – Калинюк О.Я.). Діти та організатори заходу були в українському одязі, співали, танцювали, жартували, грали ігри. Домаль Н.В., бабуся вихованки садочка , розповіла цікаву історію про рушники та показала свої власні роботи.

Дошкільний заклад тісно співпрацює з місцевим ансамблем «Перевесло», який долучився до свята із веселими піснями. По закінченню було проведено ярмарку, на якій діти відчули себе в ролі продавців.

А ще , діти Радехівського ДНЗ здобули перше місце на конкурсі районної газети «Наше життя» , тож на свято завітали представники газети і вручили дітям гарні подарунки.

Тему патріотичного виховання озвучила музичний керівник Любомльського ДНЗ №1 Петрук Л.М. Методист РМК Веремчук М.М. ознайомила педагогів з новими підходами щодо планування занять та інших форм роботи з музичного виховання в ДНЗ.

/Files/images/CIMG1038.JPG

Альтернативна ялинка

Тривають новорічні та різдвяні свята, символом яких є ялинка. І вже не перший рік люди в світі намагаються відмовитись від згубної звички вирубувати хвойні дерева до зимових свят.

Так і у педагогів нашого садочка виникла ідея проведення екологічної акції « Альтернативна ялинка». Головною темою якої була популяризація дбайливого ставлення до природи, розвиток творчої ініціативи та пізнавальних інтересів у дітей. Адже одним із пріоритетних напрямків роботи плану розвитку ДНЗ №2 « Казка» на 2015-2016 н.р. є реалізація завдань екологічного виховання.

До цієї акції було залучено не тільки вихователів та дітей дитячого садка, але і їх батьків. Створення новорічних ялинок викликало неабияке піднесення настрою та задоволення у всіх, хто приймав участь у цьому творчому процесі. Давши волю своїй фантазії та ідеям, діти разом з дорослими виготовили ялинки із пір’я, серветок, шишок, цукерок, паперу та різноманітних викидних матеріалів. Всі вироби були представлені на виставці дошкільного закладу « Не рубай ялинку». Красуні-ялинки виявились як ніколи різноманітними та оригінальними. Бо на сьогоднішній день альтернативна ялинка – це нетрадиційний підхід до традиційного святкування.

/Files/images/20150101_050524 (1).jpg/Files/images/20160106_090847.jpg/Files/images/20160106_090918.jpg

10 листопада 2015 року в ДНЗ №1 м. Любомля відбулося засідання методичного мосту « Наставник» вихователів старших груп та вчителів районної гімназії «Актуальні проблеми патріотичного виховання».

«Патріотизм починається з любові до людини.

Патріотизм починається з колиски».

(Василь Сухомлинський)

Любомльський ДНЗ №1 свою педагогічну діяльність спрямовує на виховання у дітей патріотизму через духовно-моральне ставлення до найближчого соціального, природного і культурного оточення. У дошкільному навчальному закладі організовуються відповідні заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання, з урізноманітненням форм та методів роботи з дітьми дошкільного віку, використанням інноваційних технологій, інтегрованого підходу до виховання та розвитку малюків.

У практичній частині учасники засідання мали можливість ознайомитися з одним із таких заходів під час колективного перегляду інтегрованого заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Бабусині посиденьки» (вихователь Федонюк Г.М.) В українській світлиці діти співали пісні, танцювали з віночком, пригадали предмети побуту, обереги, символи України, використовуючи малі форми народного фольклору. Під час практичного завдання – прикрашали національний одяг геометричним та рослинним орнаментом.

У теоретичній частині перед учасниками зібрання виступила методист РМК Веремчук М.М. з питання «Патріотичне виховання в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку». Вихователь-методист ДНЗ №1 Стеренчук Р.В. провела диспут з педагогами дошкілля та районної гімназії щодо проблем та актуальності патріотичного виховання дошкільнят.

/Files/images/DSCN5279.JPG/Files/images/DSCN5275.JPG/Files/images/DSCN5273.JPG

Якість дошкільної освіти

Ми всі родом з дитинства. А значить - з дитячого садка. Мабуть, нашим батькам жилося в певному сенсі простіше, ніж нам зараз. У всякому разі, слова "дитячий садок " ні у кого не викликали такого шквалу питань, який ми спостерігаємо сьогодні. Нині ситуація зовсім інша - складніше і в той же час цікавіше. Зросли можливості, а найголовніше - потреби батьків. Ми вже не хочемо віддавати свою дитину в будь - який садок, а хочемо знайти такий, де до нашого малюка поставляться з повагою, де для нього знайдуть цікаві заняття, де його будуть вчити і розвивати , - чи не так?

Таким є дошкільний навчальний заклад №2 м. Любомль « Казка». Садок розрахований на 12 груп - 218 місць. У 2014/2015 навчальному році дошкільний заклад відвідувало 260 дітей. Працює 12 груп, з них: 2 групи раннього віку та 10 груп дошкільного віку .

Педагогічне кадрове забезпечення: завідувач, вихователь-методист, вихователі, музичні керівники, інструктор з фізичного виховання, вчитель-логопед, практичний психолог. Усього 29 педагогів.Медичне обслуговування дітей здійснюєтьсямедичним персоналом дошкільного закладу.

Основним напрямком діяльності ДНЗ є художньо-естетичний розвиток дітей, засобами театрального і образотворчого мистецтва. Чому сприяють дві гурткові студії: « Веселкові барви » - образотворче мистецтво, керівник Білоус А.С. та «Фантазери» - конструктивно-моделювальна діяльність, керівник Оксентюк Н.П. Під керівництвом музкерівника Орищук О.О. у садку щомісяця проводиться показ лялькового театру.

Упродовж 2014/2015 навчального року для колективу дошкільного навчального закладу пріоритетними були такі цілі:

1. Патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

2. Трудове виховання в процесі організованої й самостійної предметно-практичної діяльності дітей.

3. Забезпечення наступності в реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання між дошкільною і початковою ланками освіти.

На даний час актуальною проблемою є розвиток патріотизму та національної свідомості дітей. Педагоги поглиблено працювали над даною темою протягом навчального року. Для цього у кожній віковій групі були проведені тематичні заходи із залученням батьків.

Робота садка спрямована на отримання дітьми якісної дошкільної освіти. Цьому сприяє високий освітній рівень педагогів : у 70% повна вища освіта. Чотири мають вищу кваліфікаційну категорію, три - звання « Вихователь-методист» .

Вихователі постійно приймають участь у « Творчих сходинках педагогів Волині», видають методичні матеріали зі свого досвіду роботи. Зокрема: Мороз Л.В. « Подорож палички Абеткою», Лукашук Н.І. « Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати”, Орищук О.О. « Зимові розваги», Федончук Л.М. « Скатертинка для дитинки», Білоус А.С. « Незвичайні пригоди Борсучка», « Знай, люби, бережи». Методична розробка вихователя Оксентюк Н.П. «Іграшка руками дитини» стала призером у XIX обласній виставці дидактичних і методичних матеріалів.

Було сплановано і проведено комплексне вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. За результатами психодіагностики з 75 дітей 29 мають високий рівень готовності , 21 – вище середнього рівня, 2 – нижче середнього рівня та 0% - низький рівень.

Результативно працювали протягом року вихователі старших груп. Відкриті заняття, проведені у рамках закладу, присвячені питанню підготовки дітей до навчання у школі, були високо оцінені вчителями початкових класів , яких було запрошено для участі у колективному перегляді.

Сприяє гарним результатам дошкільного навчального закладу тісна співпраця з батьками.

Педагоги нашого дошкільного закладу та діти з нетерпінням чекають на зустріч з новими друзями.

/Files/images/P6010920.JPG /Files/images/222 (2).JPG

07 жовтня 2015 року на базі відділу освіти Любомльської райдержадміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів з питання організованого початку роботи дошкільних навчальних закладів у новому навчальному році при переході на баланс відділу освіти .

Нараду завідувачів відкрив начальник відділу освіти В.І .Стрільчук.

У своєму виступі він аналізував роботу ДНЗ за третій квартал та торкнувся проблем та перспектив розвитку дошкільної освіти в Любомльському районі на наступний період .

Під час робочої зустрічі було обговорено ряд інших актуальних питань:

- про проведення курсової перепідготовки та атестації педагогічних працівників

-дотримання вимог трудового законодавства

-аналіз річних планів на 2015-2016 н.р. Структура методичної роботи.

- організація харчування в ДНЗ району.

Завідувачі мали можливість обговорити проблеми своїх закладів з начальником відділу освіти В.І.Стрільчуком та провідними спеціалістами централізованої бухгалтерії.

/Files/images/0414.JPG/Files/images/01.JPG/Files/images/00000.JPG

Від творчих педагогів –

до творчих дітей

Одним із пріоритетних завдань роботи Любомльського ДНЗ №1 є виховання у дітей патріотизму через духовно-моральне ставлення до найближчого соціального, природного і культурного оточення.

Кожна вікова група (9 груп) планує різноманітні форми роботи з реалізації даного напряму.

Так, 18 вересня 2015р. у старшій групі «Дзвіночок» було організовано свято «Козацькому роду нема переводу» (вихователі Ващук Н.В., Ковальчук М.М., музичний керівник – Гупало А.А.), де батьки мали можливість взяти активну участь спільно з дітьми у проведенні заходу:

- представити вишиванки, в’язання;

- ліпити вареники, співати українські народні пісні;

- під пісню «Молитва за Україну» всі подумки бажали рідній Україні щастя і долі.

Всі присутні в українському одязі промовляли зворушливі слова про рідну Україну, батьків, козаків. Також було організовано батьківські збори, де приймалися спільні рішення.

Вихователь Ващук Н.В. є керівником творчої групи вихователів району з питань екологічного виховання дошкільників, наставником молодих педагогів ДНЗ №1, активним учасником творчих сходинок педагогів Волині, конкурсів, тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 666

Коментарi